fot.Wojciech Grzędziński

ANNA GODZWON

Swoją dziennikarską karierę rozpoczęłam w 1991 roku, w Rozgłośni Harcerskiej. Tam nauczyłam się radia. Robiłam wszystko – przygotowywałam serwisy, materiały dźwiękowe, audycje muzyczne, nawet czasem realizowałam program.

 

W 1993 roku zaczęłam pracę w Informacyjnej Agencji Radiowej. Tam przez niemal 15 lat byłam reporterką polityczną. Zajmowałam się wielką polską polityką - Sejmem, Senatem, premierami, prezydentami. Relacjonowałam wybory, wizytę Jana Pawła II w parlamencie, z VIP-ami zjeździłam pół świata.

 

W 2008 roku przeszłam na ciemną stronę mocy – zaczęłam pracę w Biurze Prasowym Sejmu. Przygotowywałam konferencje prasowe parlamentarzystów, członków rządu, służyłam pomocą dziennikarzom.

 

W 2011 roku rozpoczęłam pracę dla Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. To był dla mnie fascynujący czas. Przygotowywałam oprawę prasową wizyt krajowych i zagranicznych – w tym dwie wizyty prezydenta USA Baracka Obamy w Warszawie - wielkich i małych wydarzeń, organizowałam wywiady, konferencje prasowe i inne wydarzenia z udziałem Prezydenta RP i mediów.

 

Jesienią 2015 roku wróciłam do Polskiego Radia. Przez niespełna cztery miesiące byłam redaktor naczelną Polskiego Radia 24, a potem wydawcą w stacji. Z radia odeszłam po niespełna roku.

 

Do lutego 2017 byłam rzeczniczką Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego. Przeprowadziłam PKW przez czas zmian prawa wyborczego, a z wiosną poszłam na swoje.

 

Jestem po 40, pochodzę z Pionek. Czytam, piszę, podróżuję, pracuję. Lubię filmy i muzykę. Jestem niepijącą alkoholiczką. Kiedy będę starą kobietą, przeprowadzę się nad morze