ANNA GODZWON

Wyborcze ważne daty

 

Do wyborów parlamentarnych zostało zaledwie dwa tygodnie. To oznacza, że politycy mają coraz mniej czasu na przekonanie Państwa do siebie, a Państwo mają coraz mniej czasu, jeśli chcą głosować poza miejscem stałego zamieszkania - czy to kraju, czy to za granicą. Zatem dziś - w trzynastym odcinku vloga - o tym, do kiedy dopisać do spisu wyborców albo zarejestrować się, by głosować za granicą i kiedy mija termin na wzięcie zaświadczenia o prawie do głosowania.

 

To są terminy szczególnie ważne dla wyborców, którzy mieszkają w innym miejscu, niż mają stały meldunek, dla tych, którzy w dniu głosowania będą poza miejscem stałego zamieszkania, dla osób podróżujących czy dla tych, którzy jeszcze nie mają pojęcia, gdzie będą 13 października - z powodu pracy czy niesprecyzowanych planów osobistych. 

 

Kodeks wyborczy przewiduje szereg terminów dla osób, które muszą wykonać aktywość jeszcze przed dniem głosowania. O nich właśnie opowiem dziś, zagladając do Kodeksu wyborczego i do kalendarza wyborczego. A Państwa zachęcam do zerknięcia w swoje kalendarze i pamiętanie o ważnych wyborczych terminach tak, by mogli Państwo bez problemu zagłosować w wyborach do Sejmu i Senatu.

 

 

 

 

29 września 2019